3. Příprava hry

3.1. Zamíchejte karty POČÁTEK VÁLKY a rozdejte oběma hráčům po 8 kartách. Čínskou kartu umístěte lícem nahoru před hráče hrajícího za SSSR. Hráči si mohou prohlédnout své karty ještě před umísťováním žetonů počátečních bodů vlivu.

3.2. Hráč SSSR umísťuje body vlivu jako první. Umístí celkem 15 bodů vlivu do následujících míst: 1 do Sýrie, 1 do Iráku, 3 do Severní Koreje, 3 do Východního Německa, 1 do Finska a 6 kamkoli do subregionu Východní Evropa.

3.3. Hráč USA umísťuje body vlivu jako druhý. Umístí celkem 25 bodů vlivu do následujících míst: 2 do Kanady, 1 do Íránu, 1 do Izraele, 1 do Japonska, 4 do Austrálie, 1 na Filipíny, 1 do Jižní Koreje, 1 do Panamy, 1 do Jihoafrické republiky, 5 do Velké Británie a 7 kamkoli do subregionu Západní Evropa.

3.4. USA i SSSR umístí svou značku na startovní políčko počítadla vesmírného závodu. Stejně tak oba hráči umístí svou značku vojenských operací na nulové políčko počítadla požadovaných vojenských operací. Umístěte značku herního kola na první políčko počítadla herních kol a značku úrovně DEFCON na políčko hodnoty 5 počítadla úrovně DEFCON.

Nakonec umístěte značku vítězných bodů (VB) na počítadle vítězných bodů na políčko ROVNOVÁHA.

Předchozí kapitola ... Další kapitola ...